Hamam

Osmanlı'dan bu yana bir kültür haline gelen hamamlar; bir temizlik ritüeli olmasının yanında ziyaretçilerine ruhsal ve fiziksel rahatlama sağlarlar.

Osmanlı Devleti zamanındaki hamamlar daha çok sosyalleşme ve iş toplantıları için kullanılan alanlardı fakat günümüzde çoğunlukla insan sağlığına olan olumlu etkileri nedeniyle tercih ediliyorlar.

sıcak su terapisi

Hamamlar; insanların hem ruhsal hem de fiziksel alanda tam olarak yarar sağlayabileceği, sıcak buharlı hidro-terapi alanlarıdır. Bu tedavi yönteminde, bütün vücudu saran rahatlatıcı sıcak buharın etkisiyle, stresin ve bazı psikolojik reaksiyonların önüne geçilebiliyor.

Hamamlar, şehirdeki yorucu ve bunaltıcı bir günün getirdiği stres ve yorgunluk için mükemmel bir panzehirdir. Tabii hamamlar, bizleri rahatlatmaktan çok daha fazlasını yapıyor.

hamam cildi güzelleştirir

Hamama girdiğiniz anda sıcaklık ilk olarak kan damarlarınızın genişlemesini sağlıyor. Bu da vücuttaki sirkülasyonu geliştiriyor. Sirkülasyonun artması ise vücutta pozitif bir tonik etkisi yaratıyor. Bu sıcak buhar gözeneklerin açılmasını ve vücudun derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Gözeneklerin açılması ile ten, çok daha esnek, çok daha yumuşak ve çok daha parlak bir hal alıyor. Hücrelerin yenilenmesinin ötesinde, hamam deri problemleri için de mükemmel bir tedavi yöntemidir. Düzenli hamam seansları sayesinde sivilce ve deri iltihabı gibi cilt sorunlarında azalmalar gözlenir.

hamam ağrılara iyi gelir

Hamamlar, lokal ağrılar çeken insanların da bu ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Daha iyi bir kan sirkülasyonu, hasarlı bölgelere daha fazla oksijen taşınmasını sağlar, bu sayede ağrılarda ani bir azalma olurken hasarlı bölgeler de iyileşmeye başlar. Sıcaklık, soğuk algınlığı semptomlarının da azalmasını sağlar. Solunum yolları açılır ve nefes alma kolaylaşır.

Vücut ısındıkça, yapay bir ateşlenme ortaya çıkar ve alkol, nikotin, kolestrol, ağır metaller ve tuz gibi toksinler vücuttan atılır. Hamamların günümüzde hala uygulanan bir tedavi yöntemi olmasının asıl sebebi; bütün bu olumlu etkileri beraberinde getiren terleme simülasyonudur.

hamam yaşam kalitenizi arttırır

Sizin için tasarlanmış, şık ve hijyenik hamamlarımızın bütün bu olumlu etkilerinden faydalanırken, kese ve köpük masajı gibi hizmetlerimizle kendinizi şımartın.