Bloglar

Aromaterapi Masajının Faydaları

Aromaterapi masajı, İsveç masajının belirli temel yağları içeren losyonlar (yüksek yoğunluktaki bitkisel yağlar) kullanılarak yapılan bir versiyonudur.

Thai Masajını Denemeli Misiniz?

Artık isveç masajından sıkıldıysanız ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız veya egzersiz ve artrit yüzünden ağrı probleminiz varsa, Thai masajı gerçekten de aradığınız şey olabilir.

Derin Doku Masajı Nedir?

Bir çeşit masaj terapisi olan derin doku masajı, daha derin kas ve fasya katmanlarına (kasları çevreleyen bağ dokusu) ulaşmak için sıkı bir basınç uygulanmasını ve yavaş hareket etmeyi içerir. Kronik ağrıları ve ağrıları ve sert boyun ve üst sırt, bel ağrısı, bacak kası gerginliği ve ağrılı omuzlar gibi bölgeler için kullanılır.

İsveç Masajı (Klasik Masaj) Nedir?

İsveç masajı batıdaki en yaygın ve en bilinen masaj türüdür. Aynı zamanda spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi gibi diğer popüler batılı masaj türlerinin de anasıdır.

Sıcak Taş Masajı Nedir?

Sıcak taş masajı, pürüzsüz, sıcak taşlar kullanılarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Masaj terapisti bu sıcak taşları vücudunuzun çeşitli yerlerine yerleştirir ve masaj sırasında bu taşları tutabilir. Belirli aralıkta bir sıcaklığa ve ağırlığa sahip olan bu taşlar kasları ısıtır ve rahatlatır. Bu sayede masaj terapisti bu alanlara rahatsızlık hissi vermeden çok daha sert uygulamalar yapabilir.

En Yaygın 9 Masaj Tekniği

Günümüzde İsveç ve derin doku gibi klasik tekniklerden, Shiatsu gibi daha egzotik tekniklere kadar birçok farklı masaj tekniği bulunuyor. İster yalnızca rahatlamak isteyin, ister bir sağlık sorununuza çözüm arayışında olun; eğer içeriklerini bilmiyorsanız kendinize uygun masaj tekniğini seçmek oldukça kafa karıştırıcı olabilir.