Bloglar

Spa hizmetlerinin sağlığımız üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Sağlıklı ve dinlenmiş bir vücuda sahip olmak için saunaya gidip masaj yaptırıyoruz. Bu bölümde Spa hizmetlerinin sağlığımız üzerindeki olumlu etkileri ile ilgili blog yazılarını okuyabilirsiniz.

Aromaterapi Masajının Faydaları

Aromaterapi Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Aromaterapi masajı, İsveç masajının belirli temel yağları içeren losyonlar (yüksek yoğunluktaki bitkisel yağlar) kullanılarak yapılan bir versiyonudur.

Thai Masajını Denemeli Misiniz?

Thai Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Artık isveç masajından sıkıldıysanız ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız veya egzersiz ve artrit yüzünden ağrı probleminiz varsa, Thai masajı gerçekten de aradığınız şey olabilir.

Derin Doku Masajı Nedir?

Derin Doku Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bir çeşit masaj terapisi olan derin doku masajı, daha derin kas ve fasya katmanlarına (kasları çevreleyen bağ dokusu) ulaşmak için sıkı bir basınç uygulanmasını ve yavaş hareket etmeyi içerir. Kronik ağrıları ve ağrıları ve sert boyun ve üst sırt, bel ağrısı, bacak kası gerginliği ve ağrılı omuzlar gibi bölgeler için kullanılır.

İsveç Masajı (Klasik Masaj) Nedir?

İsveç Masajı (Klasik Masaj) Nedir? Nasıl Uygulanır?

İsveç masajı batıdaki en yaygın ve en bilinen masaj türüdür. Aynı zamanda spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi gibi diğer popüler batılı masaj türlerinin de anasıdır.

Sıcak Taş Masajı Nedir?

Sıcak Taş Masajı Nedir? Diğer Masaj Türlerinden Farkı Nedir?

Sıcak taş masajı, pürüzsüz, sıcak taşlar kullanılarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Masaj terapisti bu sıcak taşları vücudunuzun çeşitli yerlerine yerleştirir ve masaj sırasında bu taşları tutabilir. Belirli aralıkta bir sıcaklığa ve ağırlığa sahip olan bu taşlar kasları ısıtır ve rahatlatır. Bu sayede masaj terapisti bu alanlara rahatsızlık hissi vermeden çok daha sert uygulamalar yapabilir.

En Yaygın 9 Masaj Tekniği

En Yaygın Uygulanan 9 Masaj Tekniği Nelerdir?

Günümüzde İsveç ve derin doku gibi klasik tekniklerden, Shiatsu gibi daha egzotik tekniklere kadar birçok farklı masaj tekniği bulunuyor. İster yalnızca rahatlamak isteyin, ister bir sağlık sorununuza çözüm arayışında olun; eğer içeriklerini bilmiyorsanız kendinize uygun masaj tekniğini seçmek oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Lenf Drenaj Masajı Nedir?

Lenf Drenaj Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Lenf drenaj, bir medikal masaj tedavisidir. Bu teknik, lenf akışını geliştirmek ve vücuttaki toksinleri uzaklaştırmak için oldukça hafif baskıları ve uzun, yumuşak, ritmik vuruşları kullanır.

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik Diyet Nedir, Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalıdır?

Keto diyet hakkında duyduğunuz onlarca olumlu /olumsuz yorumdan sonra keto diyet hakkında kafanız karışmış olabilir. Ne olduğunu, nasıl olduğunu ve tam olarak ne kadar yağ tüketmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz.

Masajla Kilo Vermek

Masaj Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?

Kilo verme genellikle zor ve acı dolu bir süreç gibi görülüyor ama işin içine masaj girdiği zaman, bu terim tamamen kişisel bakıma ve yaşam kalitesine dönüşüyor. Masaj terapileri kilo verme sürecini, insanların bağlı kalabileceği, pozitif bir şeye dönüştürüyor. Ayrıca masaj, beslenme odaklı olmayan harika bir ödül sistemi olarak da kullanılabilir.

Spor Masajı Nedir?

Spor Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Birçok profesyonel sporcu, bütün bir antrenman programına yalnızca egzersiz değil, aynı zamanda düzenli bir masajın da dahil edilmesi gerektiğini savunuyor.

Kişisel Antrenörünüzle İlk Buluşmanız

Kişisel Antrenörle Çalışmadan Önce Nasıl Hazırlanmalısınız?

Forma girmeye hazırsınız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer bir kişisel antrenörle çalışmayı düşünüyorsanız muhtemelen kendinizi buna hazırlamak isteyebilirsiniz.

Ne Sıklıkla Masaj Yaptırmalısınız?

Çok Sık Masaj Yaptırmak Zararlı mı?

Masaj, insanların büyük çoğunluğu tarafından bir tatil aktivitesi olarak görülüyor. Yalnızca evinizden kilometrelerce uzaktayken aldığınız bir hizmet... Ancak masajın kaslara, uyku düzenine ve kardiyovasküler sağlığa olan olumlu etkileri düşünülünce bunun bir yaşam tarzı olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Thai Masajının Tarihi ve Faydaları

Thai Masajı Tıbbi Tedavi Kadar Etkili

Thai masajının ağrı kesme konusunda birçok medikal ilaç kadar etkili bir terapi çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Thai masajı, yogaya benzer farklı açma germe hareketleri ile uygulanan kuru bir masaj terapisidir ve neredeyse vücuttaki her organ için oldukça faydalıdır. Peki bu etkili terapi yönteminin tarihi ve faydaları hakkında ne biliyoruz?

Bali Masajının Tarihi ve Faydaları

Bali Masajı Beden ve Zihin Arasındaki Uyumu Yeniden Sağlar

Bali masajı, beden ve zihin arasındaki uyumu tekrar yakalamak için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Gelin Bali masajının tekniğini, yararlarını ve karakterini birlikte keşfedelim.

Bir Kişisel Antrenörle Çalışmak İçin 7 Sebep

Neden Kişisel Antrenörle Çalışmalısınız?

İnsanların antrenörlerle çalışmalarının onlarca sebebi var. Bazıları kilo verebilmek veya vücutlarını istedikleri şekle sokabilmek için özel programlar talep ediyor, bazıları ise yalnızca egzersiz programlarını geliştirmek istiyorlar. Peki hedeflerinize ulaşmak için neden bir kişisel antrenöre sahip olmalısınız?

Sporcular İçin Masaj

Masajın Sporcular Üzerinde Olumlu Etkileri

Bütün masaj teknikleri farklı amaçlar doğrultusunda, farklı aralıklarla uygulanır. Peki sporcular için en uygun masaj tekniği nedir?

Ağrı Kontrolünde Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı Ağrıları Azaltır mı?

Aromaterapi; tedavi etme amacıyla çeşitli bitki özlerinin kullanılmasıdır. Bitkilerden elde edilen bu yağlar bağışıklık sistemini desteklemek, stresi azaltmak, rahatlatmak, uykuyu düzenlemek, kasları gevşetmek ve duygu dengesini sağlamak için nefes yoluyla alınabilir ya da direkt olarak cilde uygulanabilir.

Masajın Tarihi

Masaj Ne Zaman Ortaya Çıktı? Masajın Tarihi Nedir?

Günümüzde masaj terapisi oldukça saygı duyulan ve tüm dünyada bütüncül bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya devam ediyor. Peki masaj bugünkü rahatlatıcı ve iyileştirici uygulama metoduna nasıl dönüştü?

Fitness Alanında Mental Sağlığı Korumak

Fitness Yaparken Mental Sağlığınızı Koruyun

Fitness, sağlığımızla ve hayatımızı mümkün olan en iyi şekilde yaşamakla ilgilidir. Peki nede motive olmak yerine, her geçen gün kendimizi daha stresli hissediyoruz?

Çalışırken Zinde Kalmanın Yolları

Çalışırken Zinde Kalmak Gerçekten Mümkün mü?

Günümüzde birçok iş kolunda çalışma saatleri, yıllık 2000 saatin üstüne çıkıyor. Hayatınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz iş yerlerinizdeki yorucu ve stresli günleri azaltmak için izleyebileceğiniz basit ve etkili birkaç yol var.

Sauna ve Buhar Odası Arasındaki Farklar

Sauna mı? Buhar Odası mı? Hangisi Daha Faydalı?

Sauna ve buhar odalarının insan sağlığına oldukça yararlı olduğunu biliyorsunuz fakat hangisini tercih edeceğinizi bilmiyorsunuz. Sağladıkları yararlar oldukça benzese de, aralarında birtakım farklar bulunuyor. Peki hangisi size daha uygun?

Neden Spa Merkezlerine Gitmelisiniz?

Spa Merkezi Faydalı mı? Neden Spa'ya Gidilir?

"Egzersiz, sağlıklı yemek ve iyi bir uyku; sağlıklı bir yaşamın anahtarlarıdır." Bu temel bilgiyi hepimiz hayatımızda en az bir defa duymuşuzdur. Bu gerçekten mükemmel bir öneri ama sağlıklı yaşam uzmanlarının bir çoğu bu öneride bir eksiklik görüyor: Haftada iki saat spa.

Spor Masajı Yüzücüler İçin Neden Önemlidir?

Spor Masajı Yüzücüler İçin Oldukça Faydalı

Diğer bütün spor dallarında olduğu gibi, yüzme de sporcuların sıkça sakatlandığı bir dal olarak karşımıza çıkıyor. Yüzücüler, suda ihtiyaç duydukları güce ulaşabilmek ve yüksek hızlara erişebilmek için, vücutlarındaki tüm kasları kullanıyorlar. Bir yüzücü için, günün sonunda tam bir vücut bakımı oldukça önemli.

Buhar Odası Kimler Tarafından Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Buhar Odası Kimler İçin Daha Uygun?

Buhar odalarındaki sıcak ve nemli havanın cilde, kalbe ve eklemlere iyi geldiği bilinen bir gerçek. Peki kimler buhar odalarının bu olumlu etkilerinden yararlanabilir? Buhar odası kullanımı için bir sınırlama var mıdır?

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp